У Болгарії пройде щорічне свято Троянди

У Болгарії пройде щорічне свято Троянди

29 Травня 2017 12:56

2 червня 2017 року в долинах Болгарії на південь від гори Стара Планіна пройде щорічний фестиваль олійної троянди. Дивовижна, ніжна квітка потрапила до Болгарії понад три століття тому і з тих пір вважається одним з головних символів країни. Перший фестиваль особливої троянди відбувся в 1903 році в Карлово.


Роза стала постійним атрибутом в літніх національних обрядах болгар, в народних вишивках, її малювали всі художники. В ім'я великої любові до цього сорту троянди, жителі країни почали щорічно влаштовувати фестиваль. Ароматне багатство Болгарії застосовується у виготовленні відомого рожевого масла, рожевого варення, парфумерної есенції, рожевого лікеру та іншої продукції з троянд, широко представлених в магазинах і сувенірних лавках країни.


Свято починається на відкритому полі з посадженими на ньому олійними трояндами, де проводиться ритуальний збір рожевих пелюсток, з яких потім в'яжують вінки. Далі свято поступово переноситься в центр міста, підготовленому до початку багатої культурної програми. На Парад Троянди всі учасники фестивалю одягаються в костюми римських, фракійських і старогрецьких часів, а група хлопців на спеціальних ношах у вигляді трону переносить торішню Царицю Троянди, оповиту рожевими вінками. Королева обсипає всіх присутніх пелюстковим дощем. Але найбільш очікуваною дією на святі став конкурс вибору нової Королеви Троянди, в передчутті якого на вулиці випливають всі жителі. Весело і енергійно завершується вечірня програма фестивалю в народному танці хоро.