Міст диявола в Тоскані в очікуванні реставрації

Міст диявола в Тоскані в очікуванні реставрації

24 Липня 2017 16:34

У тосканської провінції Лукки реставрують знаменитий міст XI століття, названий мостом диявола. Справжня назва моста - Ponte della Maddalena, в честь графині, при якій почалося будівництво. Перша фаза реставрації стала можлива, завдяки асоціації Art Bonus, що зібрала понад 100 тисяч євро для проведення робіт. Для повного відновлення пам'ятника буде потрібно ще 135 тисяч євро.

 

Цей видатний міст з'єднує береги річки Серкьо в Гарфаньяне у невеликого містечка Борго а Моццано. Він походить з часів знаменитої графині Матільди Каносской, тобто до кінця XI - початку XII століть.

За легендою, головний будівельник не вкладався в терміни і уклав договір з дияволом, пообіцявши за допомогу душу першого, хто пройде по мосту. Будівництво закінчилося за одну ніч, але будівельник злякався і кинувся до священика, який запропонував пустити по мосту собаку або свиню. Розгніваний він залишив її в річку.

 

Міст має класичну середньовічну форму спини осла з тією лише унікальною різницею, що він асиметричний, тобто з одного боку він довший і більш пологий. Центральна арка настільки висока і міцна, але в той же час легка і витончена, що, здається, міст вступає в протиріччя з законом всесвітнього тяжіння.

 

Разом з навколишнім пейзажем все це є фантастичне видовище - гірська річка Серкьо, пагорби і сам міст, схожий на крило кажана.