Свято ніжності і весни в Японії!

Свято ніжності і весни в Японії!

19 Березня 2019 18:37

Цього року цвітіння японської вишні почалося вже в перші дні березня! Сакура - національний символ Японії, пов'язаний з повернення весни. На честь сакури щорічно організовується фестиваль Ханами, присвячений милуванню за її цвітінням. З приходом весни вся Японія з нетерпінням стежить за народженням нової рожевої хвилі.

Традиційно, вишня розквітає в країні Висхідного Сонця в 20 числах березня. Однак, в цей разу перше квітуче дерево з'явилося на півдні країни в лютому і на початку березня. З приходом весни милуватися цвітінням приїжджає божевільна безліч туристів, а жителі Японії відкладають на час всі турботи, щоб помедитувати на квітучу сакуру.

Вишневий колір у японців асоціюється з хмарами, прогулянки по саду з квітучою сакурою вони метафорично називають ходінням серед хмар. Спостереження за розпускаються квітами позначається в японській мові словом «ханами», яке дослівно перекладається як «милування квітами». Традиція приваблює туристів з усіх країв світу і навіть поступово виходить за межі країни. Однак ні в Чикаго, ні в Амстердамі, ні в Південно-Сахалінську, де теж є алеї сакури, милування її цвітіння не подарує таких емоцій, як в Японії. Максимального занурення в ханами сприяє сама атмосфера країни, її звичаї, архітектура і менталітет.