П'янкі нотки французького Божоле!

П'янкі нотки французького Божоле!

08 Листопада 2018 07:28

Рівно опівночі третього четверга листопада, незалежно від часового поясу, настає дегустація Beaujolais нового врожаю. Щорічний фестиваль Beaujolais Nouveau проходить в невеликому регіоні на північ від від Ліона. Це свято, іменований ще й «днем винороба», стартує з містечка Божо і продовжує гуляння по всій країні, дозволяючи оцінити, наскільки вдалий урожай був у нинішньому році.

 

Старт свята ознаменувала фраза «Божоле прибуло!» ( «Le Beaujolais est arrivé!»), Яка служить девізом фестивалю Божоле нуво. Винороби, тримаючи в руках запалені смолоскипи з виноградної лози, урочистою ходою виходять на міську площу, де вже встановлені бочки з молодим вином. І рівно опівночі вибиваються затички, і хмільні струмені «Божоле нуво» починають чергове щорічне подорож по Франції та всьому світу.

 

Молоде вино з винограду сорту «гаме» відрізняється досить багатим смаковим і ароматичним букетом, однак Божоле не пристосоване до довгого зберігання. За кілька днів до свята нового врожаю з невеликих сіл і міст регіону Божоле мільйони пляшок молодого вина починають свій шлях з Франції по країнах і континентах, де його вже з нетерпінням чекають в магазинах і кафе, ресторанах і клубах.