Новий музей сучасного мистецтва в Вільнюсі

Новий музей сучасного мистецтва в Вільнюсі

04 Листопада 2018 12:32

У Вільнюсі відкрився новий Музей сучасного мистецтва, який зібрав понад 5000 робіт литовських художників. Музей у формі квадрата, що поєднує сучасний дизайн і середньовічну архітектуру, розташувався на новій громадської площі всього в парі кроків від історичного центру міста. Концепцію проекту автори почерпнули в конструкції історичних брам в Вільнюсі.

 

У міру наближення до будівлі перед гостями постає сходи, яка "розрізає" фасад. Якщо піднятися по ній до самого верху, то можна потрапити на відкриту терасу, що служить місцем для проведення заходів. Через п'ятиметрову скляну стіну звідси можна милуватися видами на галерею.

 

У музеї Вас зустріне білосніжний вестибюль і чорна гвинтові сходи, по периметру залу знаходяться невеликі вікна, через які можна підглядати за архівами музею. Галереї розташовані на великому відкритому просторі площею 1300 м², де знаходяться постійні і тимчасові експозиції. На території музею розташовано кафе, книжковий магазин, освітній і зоровий зали, а також адміністративні приміщення.